Moje chytrá knížka
aneb jak Matěj s Klárkou letěli balonem

Jiří Chalupa, Kameel Machart
Moje chytrá knížka

  • formát: 245 x 191 mm
  • rozsah: 96 stran
  • vazba: šitá
  • datum vydání: 2011

Jiří ChalupaDlouholetý dramaturg dětských pořadů České televize, pohádkový scénárista a jeden z duchovních otců populárních televizních Jůheláků Jiří Chalupa napsal poutavou knížku pro malé zvídavé čtenáře. Klárka, Matěj a jejich skřítčí průvodce se na cestě balonem kolem světa seznámí s odpověďmi na řadu otázek, které se malým školákům honí hlavou. Kniha je vlastně původní obrázkovou encyklopedií, která nepostrádá zajímavý příběh i humor.

Moje chytrá knížka je určená malým čtenářům od 6 do 10 let, nebo rodičům, kteří dětem rádi čtou. Publikace seznamuje na svých stránkách se zákonitostmi přírody a krajiny, s historií země, čtenáři zabrousí do živočišné i rostlinné říše, seznámí se s dějinami lidské civilizace od pravěku po současnost, najdou odpovědi na všetečné otázky týkající se základních fyzikálních zákonů, vesmíru, biologie lidského těla i záludností naší psychiky.

Kniha je přímo nabitá nápaditými ilustracemi Kameela Macharta, které výborně doplňují poutavý text. Kniha je určena všem začínajícím školákům, kteří se chtějí dozvědět trochu víc než ve škole…


číst více

Autoři knihy

Další knihy autorů

Ležela kočka s andělem

a jiné prózy pro dospělé

Podobné knihy

Malé hejno bílých vran


Jan Šroubek
Jan Velíšek

Ostrava / malá procházka velkým městem

a little walk in a big city
Boris Renner

Vesmírný poutník Jiří Vydra

aneb Jak jsme zlobil svět
Luboš Kolafa
Antonín Lelkeš