Moje chytrá knížka
aneb jak Matěj s Klárkou letěli balonem

Jiří Chalupa, Kameel Machart
Moje chytrá knížka

  • formát: 245 x 191 mm
  • rozsah: 96 stran
  • vazba: šitá
  • datum vydání: 2011

Jiří ChalupaDlouholetý dramaturg dětských pořadů České televize, pohádkový scénárista a jeden z duchovních otců populárních televizních Jůheláků Jiří Chalupa napsal poutavou knížku pro malé zvídavé čtenáře. Klárka, Matěj a jejich skřítčí průvodce se na cestě balonem kolem světa seznámí s odpověďmi na řadu otázek, které se malým školákům honí hlavou. Kniha je vlastně původní obrázkovou encyklopedií, která nepostrádá zajímavý příběh i humor.

Moje chytrá knížka je určená malým čtenářům od 6 do 10 let, nebo rodičům, kteří dětem rádi čtou. Publikace seznamuje na svých stránkách se zákonitostmi přírody a krajiny, s historií země, čtenáři zabrousí do živočišné i rostlinné říše, seznámí se s dějinami lidské civilizace od pravěku po současnost, najdou odpovědi na všetečné otázky týkající se základních fyzikálních zákonů, vesmíru, biologie lidského těla i záludností naší psychiky.

Kniha je přímo nabitá nápaditými ilustracemi Kameela Macharta, které výborně doplňují poutavý text. Kniha je určena všem začínajícím školákům, kteří se chtějí dozvědět trochu víc než ve škole…


číst více

Autoři knihy

Další knihy autorů

Ležela kočka s andělem

a jiné prózy pro dospělé

Podobné knihy

Cirque Maçonnique

ke století českého svobodného zednářství
Jiří Slíva

Houby Berounska a Hořovicka


Michal Hejna
Martin Majer
Oldřich Jindřich