Štěstí.cz
aneb Jak je těžké najít chlapa

Kameel Machart, Valerie Freiová
Štěstí.cz

  • formát: 120 x 180 mm
  • rozsah: 184 stran
  • vazba: šitá
  • datum vydání: 07/2011

Skutečnost leckdy předčí fantazii. Autorka knihy uchopila skutečné zážitky, nepřesolila je, nepřepepřila, zachovala jejich syrovost a připravila k podávání tak, že každé sousto vzbuzuje chuť na sousto další. Leč opusťme kuchařský slovník. Zhruba čtyřicetiletá, svou přirozeností a nadhledem sympatická Aneta časem dospěje k názoru, že život rozvodem nekončí. Za účelem seznámení se proto odhodlá využít novodobou podobu jednoho z nejstarších řemesel – dohazovačství; sama pak třídí adepty a setkává se s případnými muži pro život. 

Domnívám se, že předkládaná mozaika leckdy vskutku bizarních zážitků a pocitů v mnoha ženách vyvolá – jak v jednotlivostech, tak v celku – pocity jim známé, a tedy i značnou míru porozumění.
 
Jako muž bych ovšem Anetino putování po typech mužských povah (místy až panoptikálních, leč bohužel autentických) zařadil do doporučené literatury pro muže, kteří nevylučují, že by se před svou ženou pro život nechtěli soustavněji znemožňovat v hovoru, při korespondenci, u jídla, v posteli a vlastně vůbec. Ba naopak. 
 
Dlužno poznamenat, že kniha postrádá známky vykalkulovanosti a podbízivosti, plytké melancholie či sebelítosti, zatímco jí nechybí živost, smysl pro zachycení zásadních detailů, přiměřená dávka vtipu a zřejmě i – mohu-li to posoudit – ženská otevřenost a upřímnost.
 
Dobrou chuť, čtenáři (bez rozdílu pohlaví)!
 
PhDr. Pavel Machač, Ph.D.

číst více

Autoři knihy

Další knihy autorů

Ležela kočka s andělem

a jiné prózy pro dospělé

Podobné knihy

Povídky zednářské lóže


Kameel Machart
Rudyard Kipling

Československý syndrom

ruskýma očima
Elvíra Filipovičová - Ptáková

Miluj bližního svého

Love and War
Sumit Mullick

Vraní skála

místo vzpomínek na roky válečné i čas svobody
Blahoslav Havránek