Malá monografie města Beroun

Daniel Kreissl, Jan Velíšek, Jiří Semrád, Jitka Krásová, Lucie Suchá, Vladimír Kasl, Zdeněk Zůna
Malá monografie města Beroun

  • formát: 200 x 145 mm
  • rozsah: 64 stran
  • vazba: šitá
  • datum vydání: 09/2009

 

Současný pohled na město Beroun

Kniha je aktuální fotografickou publikací, která si klade za cíl nejen ukázat současnou tvář Berouna, ale také reprezentativní formou prezentovat práce převážně berounských fotografů. Jejich fotografie oscilují na škále od ambiciózních uměleckých snímků po dokumentární fotografii. Na knižním trhu nyní dosud chyběla fotografická kniha, který by přinášela současný pohled na město a Malá monografie města Beroun (2009) by tento prostor chtěla zaplnit…Tato, svoji povahou dárková publikace, obsahuje také svérázné a poetické texty berounského barda Jana Velíška, který se v nich vyznává ze svého vztahu k rodnému městu. Textová část je přeložena do anglického a německého jazyka, takže kniha může sloužit jako vítaný upomínkový předmět či obrazový průvodce městem.

Vydavatel si je vědom, že výběr autorů a publikovaných snímků nemůže být tolik rozsáhlý, aby postihl město a jeho fotografy v plné šíři. Neskromným přáním vydavatele by proto bylo pokračovat i v příštích letech v této edici tak, aby každým rokem vznikla nová „malá monografie města“, s novými autory a novými fotografiemi. Tato kniha se tak může stát první z řady „obrazových ročenek“, která by neměla chybět v knihovničce žádného berounského patriota.

 

Berounská monografie slavnostně pokřtěna!

Nová fotografická publikace o Berouně - Malá monografie města Beroun (2009) - vykročila mezi své čtenáře. Akt slavnostního křtu proběhl v sobotu 12. září v atriu berounské radnice - za přítomnosti autorů, pozvaných hostí a za hojné účasti veřejnosti. Slavnostního křtu se spolu s vydavatelem knihy Kameelem Machartem ujal berounský místostarosta Tomáš Havel, senátor Jiří Oberfalzer a exministr financí Miroslav Kalousek. 

Ten ve svém krátkém projevu navázal na slova Jana Velíška z úvodu knihy, když řekl: "Zaujal mě text v publikaci, v kterém se autor vyznává ze svého vztahu k Berounu a uvádí, že jej má rád i s jeho "tlustou zadnicí"... Rozumím tomu tak, že opravdový vztah k městu je jen ten, který bere v úvahu nejen vše, co se v Berouně podařilo, ale i to, co je méně povedené, ale přesto neodmyslitelně patří k životu."

Vydavatel knihy Kameel Machart pak směrem k přítomné veřejnosti a k berounským fotografům poznamenal: "Beroun má štěstí na dobré a činorodé fotografy. Je to však zároveň oříšek pro vydavatele, protože ne na všechny zbyl v této publikaci prostor, a řada z berounských fotografů by mohla být zklamána... Právě proto chceme ve vydávání berounských monografií pokračovat. Pokud si tato první publikace najde své čtenáře, chtěli bychom v dalším roce připravit novou knihu, v které opět zmapujeme aktuální Beroun a v které dostanou prostor i další autoři fotografií."

Zdařilý křest knihy doprovodil hrou na elektrickou kytaru Matyáš Borovský, poděkování za organizační pomoc při křtu i autogramiádě patří městu Berounu. Nová dárková publikace prezentuje aktuální fotografie Vladimíra Kasla, Jiřího Semráda, Lucie Suché, Zdeňka Zůny, Daniela Kreissla a Jitky Krásové. Slovem ji doprovodil Jan Velíšek. Kniha, která obsahuje též překlady textů do anglického a německého jazyka, je v prodeji ve všech berounských knihkupectvích a také na internetu na www.dobredarky.cz.


číst více

Autoři knihy

Další knihy autorů

Ležela kočka s andělem

a jiné prózy pro dospělé

BEROUN

deset zastavení na procházce královským městem

Podobné knihy

Doba zkoušek a naděje

deník děkana Františka Wonky z let 1938 - 1945
František Wonka

Sága rodu Křížů

druhé berounské reminiscence
Rudolf Kadeřábek

Templáři v zemích českých králů / MORAVA


Kameel Machart
Templarius Bohemicus
Marie Holečková

Templáři v zemích českých králů / ČECHY


Kameel Machart
Templarius Bohemicus
Marie Holečková